AKTİVİTELER

Tures & Kızılay Mobil Mutfak Projesi

Ekber - TURES & KIZILAY MOBİL MUTFAK PROJESİ 1Tüm restoran lokantalar ve tedearikçiler Derneği TURES Kızılay ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Mobil Mutfak projesini Törenle hizmete soktu.

Afet anında günde 10000 kişilik yemek çıkacak şekilde dizayn edilen mobil mutfağın ilk konukları Bayındırlık bakanı Faruk Özak,İçişleri bakanı Beşir Atalay,Milli eğitim bakanı Hüseyin Çelik ve İstanbul Valisi Muammer Güler oldu.Türes başkanı Ramazan Bingöl Bakanlara ve protokol mensuplarına mobil mutfak ile ilgili tüm bilgileri aktardı.mobil mutfağın bir dernek tarafından faaliyete geçirilmesinin son derece gurur verici olduğunu belirten İçişleri bakanı Beşir Atalay bu tür tırların sayısının artmasını Ramazan Bingöl den rica etti.

18 Ağustos 2008 Bugün Gazetesi: Celal TOPRAK

Türkiyenin lezzeti bu festivalde

Ekber - Türkiye-nin lezzeti bu festivalde. 1İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tüm Lokantalar, Restoranlar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) işbirliğiyle düzenlenen Lezzetİstanbul Yemek Festivali, hem göze hem de damaklara hitap etti.

Festival, Türk mutfağının ne kadar zengin olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Yemekler ,bir kültürün yansıtılmasında özel biryer ve önem taşır.Kasım ayının son haftasında Feshane `deki 2. `nci Mahmut Salonu `nda gerçekleştirilen `Lezzet İstanbul Yemek Festivali ` de bu topraklar üzerindeki kültürün ne derece zengin olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.